Huzeyfe Yasir HELVACI

Yazıyla Görüntü Oluşturma Yapay Zeka Aracı

Son günlerde yapay zeka ile görüntü oluşturmak bir furya haline geldi. Hemen herkes basit bir şekilde yapay zeka ile tasarım görseller elde edebiliyor. Peki bunun en basit aracısı Midjourney nasıl kullanılır? İşte pratik Midjourney kullanım rehberi.

Midjourney nasıl kullanılır? Nereden giriş yapılır?

Yapay zeka ile görüntü oluşturma konusunda en iyi aracılardan birisi olan Midjourney, şu anda kullanımı en merak edilen yapay zeka diyebiliriz. Peki Midjourney’e nasıl erişilir? Nereden giriş yapabiliriz.

1. Discord kullanarak Midjourney’e erişin!

Milyonların kullandığı Discord, Midjourney’e ulaşmak için şu anda tek seçenek. Midjourney‘e giriş yapmak için ilk olarak bir Discord hesabına ihtiyacınız var. Discord hesabınızı açtıktan sonra buradaki bağlantıyı kullanarak Midjourney Discord kanalına giriş yapmanız gerekiyor.

2. Midjourney’e abone olun!

İlk zamanlar ücretsiz olarak kullanılabilen Midjourney, artık ücretli abonelik sistemi ile çalışıyor. Bu yüzden Midjourney Discord kanalına giriş yaptıktan sonra Midjourney’e abone olmanız gerekiyor. Bunun için Discord kanalında “#newbies” kanallarından birisine tıklayın. Ardından chat kısmına “/subscribe” yazıp enter’a tıklayın.

Bu işlemin ardından Discord üzerinden Midjourney size bir mesaj gönderiyor. Mesajdaki linke tıklayarak Midjourney abonelik sayfasına gidiyorsunuz. Ardından gerekli ödeme işlemlerini tamamlayıp Midjourney Discord kanalına geri dönüyoruz.

3. Yapay zeka ile görsel oluşturma

Midjourney Discord kanalına giriş yaptıktan sonra mesaj gönderme izniniz olan birçok kanaldan görüntü oluşturabilirsiniz. Görüntü oluşturmak için bu kanalların birine girdikten sonra sohbet kısmına “/imagine” komutunu girip ardından oluşturmak istediğiniz görsel hakkında birkaç kelime yazıp enter’a tıklayın. Bu komut Midjourney’nin girdiğiniz kelimelere göre dört adet görsel oluşturmasını sağlayacak. (Not: İngilizce cümleler kullanmak daha iyi görseller oluşmasına yardımcı olur.)

Görüntüler ekranınıza geldikten sonra “U” butonları ile size gönderilen görüntülerin daha büyüğünü ve daha detaylısını oluşturmasını isteyebilirsiniz. “V” butonları ise belirtilen kelimelerle dört yeni görselin daha oluşmasını sağlar.

Daha iyi görseller için anlatımınızı iyileştirin

Midjourney’nin aslında en temel şekilde kullanımı bu kadar. Ancak bazı ipuçları ile Midjourney deneyiminizi artırmanız mümkün. Bunların en başında ise görsel oluştururken seçtiğiniz kelimelerin ya da cümlenin basit olması. Cümlenizin basit olması ile birlikte detaylı olması da Midjourney’nin işini kolaylaştıracaktır. Örneğin “yıkılmış ev resmi” ile “savaşta yıkılmış eski ev resmi” metinlerini Midjourney’e ilettiğinizde birbirinden tamamen farklı görseller elde edersiniz.

Son Paylaşımlar

Yazıdan Resim Yapma Yapay Zeka Aracı
Yapay Zeka
Harika SEO | Pazarlama Araçları Mega Koleksiyon
Programlar
Ücretsiz Alan Adı Açma Yapay Zeka Aracı
Yapay Zeka
Stok Görsel Efektleri Yapay Zeka Aracı
Yapay Zeka
Sosyal Medya Hesapları Analiz Yapay Zeka Aracı
Yapay Zeka
Bulanık Resmi HD Yapma Yapay Zeka Aracı
Yapay Zeka
Yazıdan Resim Yapma Yapay Zeka Aracı
Yapay Zeka
Resimleri 3D Yapma Yapay Zeka Aracı
Yapay Zeka
Daha fazla göster